تبلیغات
ارزشها در پرتو آزادگی نمایان می شود - سفیر فلسطینی انقلاب اسلامی ...!
 
ارزشها در پرتو آزادگی نمایان می شود
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : سید
پخش زنده حرم
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

سه شنبه 29 مرداد 1392 :: نویسنده : سید
بعضی ها هنوز دنیا رو ندیدند ، خودشون رو مرکز دنیا و دیگران را بی ارتباط و ناچیز می بینند ، برخی حزب اللهی ها هم غرور می گیردشون می گن ما ایرانی هستیم ، ماییم که دنیا رو  داریم مدیریت می کنیم ، درسته نقش اساسی با ایران عزیز اسلامی است ، اما باید جمله امام یادمان باشد ، خدا خرمشهر را آزاد کرد ، خدا مهران را آزاد کرد ، یا جمله امام خامنه ای که فرمودند ، در جنگ 33 روزه یک امر غیرمعمول رخ داده است .(نقل به مضمون) ... بله ، ما فقط واسطه ایم ، خدایا ما را در این راه مستقر بدار تا به کمک امت اسلامی زمینه ساز ظهور صاحب الزمان(عج) باشیم ... دوستانمان در همه کشورهای اسلامی یادمان نرود ، دعا برای آزادی آنها از شر شیاطین داخلی و خارجی فراموشمان نشود ، و مراقب باشیم اگر روزی محور امامت را که در حال حاضر ولایت فقیه است از ما گرفتند ، فاتحه همه کشورهای اسلامی با هم خوانده می شود ...
برای اینکه بدونیم در این راه تنها نیستیم ، چند تا شخصیت رو بشناسیم بد نیست ...

اولین کسی که کتاب به عربی نوشت در تشریح انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره ) شهید دکتر فتحی شقاقی است ... انصافا شخصیت عجیبی است ... 

امام خامنه ای به مناسبت شهادت مظلومانه ایشان :
مجاهد مؤمن و شجاع و متفكر و مخلص، شهید دكتر فتحی شقاقی یكی از چهره های درخشانی بود كه فجر مبارزات اسلامی مردم فلسطین در دهه ی اخیر را پدید آورد و همه توان و امكان و اكنون جان عزیز خود را بر سر این جهاد مقدس گذاشت.عکس زیر پیکر تنها و غریب فرمانده نستوهی است که اگرچه یک پزشک بود اما اولین کتاب درباره انقلاب اسلامی ایران و حضرت امام را به زبان عربی با نام «خمینی راه حل و جایگزین اسلامی» درست زمانی نوشت که هنوز انقلاب اسلامی ایران اولین ماههای پیروزی خود را پشت سر می گذاشت و برای تحریر همین کتاب بود که در مصر به زندان افتاد.
 
 
فتحی شقاقی (اباابراهیم) درباره علاقه خود به انقلاب اسلامی می گوید: «دنیا باید بداند كه بازتاب شعارهای امام خمینی در فلسطین در هیچ جای دیگر دنیا نظیری نداشت. دلیل آن این است كه همانگونه كه امام به زندگی ایرانی ها معنی داد، به زندگی ما در فلسطین نیز چنین مفهومی بخشید.»

ادامه متن را در ادامه مطلب بخوانید

 
شهید دکتر فتحی شقاقی (ابا ابراهیم) دبیرکل شهید جنبش جهاد اسلامی فلسطین
 
دو سال بعد، فتحی شقاقی به فلسطین بازگشت تا یکی از هولناک ترین کابوس های رژیم صهیونیستی را که در طول چند سال اقامت در مصر پایه گذاری کرده بود، در سراسر سرزمین های اشغالی شکل دهد: جنبش جهاد مقاومت اسلامی فلسطین.
 

او در سال 1988 بالاخره توانست به دیدار مراد خویش رفته و حضرت امام را در تهران ملاقات کند.
حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان از اعضای دفتر امام که اکنون مسئولیت نمایندگی ولی فقیه را در بنیاد شهید بر عهده دارد، درباره این دیدار می گوید: «وقتی فتحی شقاقی به ایران آمد، ابتدا به قم رفت ولی وقتی از قم به تهران آمد کمی ناراحت بود. در قم به دیدار یکی از آقایان سرشناس رفته بود و آن آقا هم به او گفته بود که شما حق ندارید غیرنظامیان را بکشید و با این استدلال انجام عملیات های شهادت طلبانه را هم زیر سوال برده بود.
وقتی فتحی شقاقی به دیدار امام رفت، در پایان با روحیه ای پرنشاط او را دیدم. وقتی علت را جویا شدیم گفت حضرت امام تکلیف ما را روشن کردند و فرمودند هر یهودی که از نقاط مختلف جهان به فلسطین آمده باید نابود شود
شاید ترسناکترین خاطره صهیونیستها از دکتر و جنبش تحت فرمانش، عملیات منحصر به فرد «بیت لید»باشد. عملیاتی که بیش از یکصد سرباز اشغالگر را به خاک و خون کشید و اسحاق رابین نخست وزیر وقت اسراییل آن را با حمله سی جنگنده برابر دانست.

شهید دکتر فتحی شقاقی در کنار مجریان عملیات استشهادی بیت لید، شهیدان انور محمد عطیه سکر و صلاح عبدالحمید شاکر

بعد از این عملیات بود که اسراییل عزم خود را برای ترور دکتر شقاقی جزم کرد و نهایتا در تاریخ 26 اکتبر 1995 برابر با 4 آبان 1374 وقتی رهبر جنبش جهاد اسلامی فلسطین در حال بازگشت از کنفرانسی در کشور لیبی بود، در مقابل هتل اقامتش در جزیره مالت توسط جوخه های ترور رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.
جزئیات ترور
رونین برگمان روزنامه نگار روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت در فصلی از کتاب خود با عنوان «نقطه بی بازگشت» درباره جزئیات ترور دکتر شقاقی می نویسد: «اسحاق رابین نخست وزیر اسرائیل در ماه ژانویه دستور ترور شقاقی را در پی اقدام جهاد اسلامی به اجرای عملیات بیت لید در ژانویه 1995 که در آن 22 اسرائیلی کشته و 108 نفر مجروح شده اند، صادر کرد.
 
 
تصویر شهید فتحی شقاقی بر روی دست مسلمانان ترکیه

 

در پی دستور رابین، موساد تدارکات لازم را برای ترور شقاقی توسط بنام «گروه  قیصاریه» انجام داد. پیش از اجرای عملیات (بیت لید) طی سالهای طولانی مکان شقاقی را دمشق مشخص کرد ولی اوری ساقی رئیس بخش اطلاعات نظامی نسبت به انجام این عملیات ترور در خاک سوریه هشدار داد، وی عقیده داشت انجام این عملیات موجب بر انگیخته شدن خشم شدید سوریه خواهد شد. رابین نیز این توصیه ساقی را پذیرفت و به موساد دستور داد طرح جایگزینی برای ترور شقاقی در جایی جز دمشق را پایه ریزی کند.
شقاقی می دانست که تحت تعقیب اسرائیلی هاست . از این رو از دمشق بیرون نمی رفت و بنا به گفته صهیونیست ها محتاط بود. منابع موساد یادآور شده بودند که شقاقی فقط با هواپیما به ایران سفر میکند. با وجود این، موساد طرح دیگری ریخت و تلاش کرد آن را به اجراء در آورد.
در آغازاکتبر سال 1995 بنا به گفته موساد، شقاقی دعوتی برای شرکت در یک سمینار با حضور روسای سازمان های جنگ های پارتیزانی در لیبی دریافت کرد.
چگونگی سفر شقاقی به لیبی برای موساد با توجه به سفرهای گذشته وی مشخص شد. شقاقی از راه مالت به لیبی سفر می کرد. از این رو اعضای گروه (قیصاریه) دو طرح برای ربودن شقاقی ارائه دادند. نخست ربودن شقاقی به هنگام سفر وی از مالت به سمت لیبی، که رابین با این طرح از بیم اینکه گرفتار یک مشکل بین المللی شود، مخالفت کرد و طرح دوم ترور شقاقی به هنگام ورود به مالت بود.
عناصر موساد راهی مالت شدند و در فرودگاه منتظر شقاقی ماندند. شقاقی از نخستین پرواز یا دومین پرواز و یا سومین پرواز از هواپیما بیرون نیامد. عناصر موساد نسبت به امکان آمدن شقاقی به مالت ناامید شدند ولی با بی سیم صدای یکی از عناصر موساد را شنیدند که میگوید «یک لحظه یک لحظه، یک شخص تنها وجود دارد که نشسته است.»
شقاقی به مدت یک ساعت در مالت منتظر ماند و پس از آن برای شرکت در کنفراس عازم لیبی شد. بدون اینکه احساس کند که تحت کنترل است.
موساد در گزارش خود می گوید: شقاقی در آن جا با ابوموسی و طلال ناجی از رهبران جبهه خلق برای آزادی فلسطین –فرماندهی کل – به رهبری احمد جبریل دیدار کرد.
در تاریخ 26 اکتبر، شقاقی به مالت بازگشت. موساد متوجه میشود که شقاقی با یک گذرنامه لیبیائی به نام «ابراهیم شاویش» سفر کرده است و برای مشخص کردن جای او در مالت بنا به وجود نام او در گذر نامه با مشکل روبرو نشد.
شقاقی در صبح همان روز وارد مالت شد و یک اتاق در هتلی در شهر نقاهه برای یک شب اجاره کرد. شماره اتاق616 بود. ساعت یازده و نیم شب بود که شقاقی برای خرید از هتل بیرون رفت و وارد فروشگاه «مارکس واسپنسر» شد و از آنجا یک پیراهن برای خود خرید.
بنا به گفته موساد، شقاقی همچنان به پیاده روی خود در مالت ادامه داد و متوجه موتور سیکلت یاماها که در طول راه او را تعقیب می کرد نشد.
راننده موتور سیکلت خود را کنار شقاقی رسانده و سرنشین دوم موتور سیکلت، با یک هفت تیر مجهز به صدا خفه کن، سه گلوله به سر شقاقی شلیک می کند. این هفت تیر مجهز به کیسه ای برای نگهداری پوکه گلوله های شلیک شده بود تا از این طریق برای انجام تحقیقات و دور نگه داشتن اسرائیل از این اتهام جلوگیری شود.»
 
 
تصویر مزار شهید فتحی شقاقی در سوریه قبل از تخریب به دست تروریستهای تکفیری
 

دکتر رمضان عبدالله (شلح) دبیرکل فعلی جنبش جهاد اسلامی فلسطین بر سر مزار شهید فتحی شقاقی
 
بخشی از بیانات سید حسن نصر الله در مراسم بزرگداشت شهید فتحی شقاقی:

«اما تو ای ابا ابراهیم... امانت دار موفق و جهادگر خوبی در راه خدا بودی. اگر تو دیروز در یادواره دوست و یارت «سید عباس موسوی» سیدالشَهدای مقاومت اسلامی لبنان ایستادی تا بگویی حزبی كه دبیر كل آن شهید شود هرگز شكست نمی خورد، امروز من در مقابل پیكر پاكت این كلمات را بار دیگز زمزمه می كنم، جنبشی كه دبیر كل آن شهید شود، هرگز شكست نمی خورد، هرگز عقب نشینی نخواهد كرد و به عقب نخواهد آمد، زیرا خون و راه و روش تو را با خود به همراه دارند.
اگر تو دیروز در مقابل «سید عباس موسوی» ایستادی و اعلام كردی كه سربازی در حزب الله هستی امروز نیز من از طرف ملیه برادرانم به جنبش جهاد اسلامی و به دبیر كل آن برادر مجاهد دكتر رمضان عبدالله اعلام می كنم كه حزب الله لبنان از دبیر كل تا مجاهدینش در مناطق خط مقدم جبهه جنوب وبقاع غربی، همگی، ای ابا ابراهیم! سربازانی در جنبش جهاد اسلامی فلسطین هستند...»
 

 
 
پیام حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بمناسبت شهادت دكتر شقاقی:


بسم الله الرحمن الرحیم 
انا لله و انا الیه راجعون 
صحنه خونین مبارزات اسلامی فلسطین، بار دیگر با خون به ناحق ریخته ی یكی از فرزندان رشید و مظلوم آن سرزمین، گلگون گشت و كسی كه با قلبی سرشار از ایمان و اخلاص برای دفاع از خانه و میهن خود، مجاهدت می كرد به دست غاصبان خونخوار و آدمكش به شهادت رسید و صهیونیستهای عاری از شرف و اخلاق یك بار دیگر ثابت كردند كه برای مقاصد نامشروع خود قتل و جنایت را مباح و مشروع می شمرند.
مجاهد مؤمن و شجاع و متفكر و مخلص، شهید دكتر فتحی شقاقی یكی از چهره های درخشانی بود كه فجر مبارزات اسلامی مردم فلسطین در دهه ی اخیر را پدید آورد و همه توان و امكان و اكنون جان عزیز خود را بر سر این جهاد مقدس گذاشت.
طلوع خورشید اسلامی از افق مبارزات فلسطین كه به ملت مظلوم فلسطین جان تازه ای بخشید، در هنگامی آغاز شد كه مدعیان دروغین قضیه ی فلسطین، از بردن نام اسلام در آن عرصه اسلامی محض، به شدت پرهیز می كردند و با جدا كردن قضیه فلسطین از اسلام، دانسته و ندانسته آرمان فلسطین را به محو و نابودی می كشاندند و در این هنگام بود كه گروهی از جوانان پرشور و با اخلاص و مؤمن و اندیشمند و در راس آنان شهید عزیز ما دكتر فتحی شقاقی با الهام گرفتن از انقلاب اسلامی ایران و با دلی سرشار از عشق و ارادت به امام عظیم الشأن راحل، پرچم مبارزات اسلامی را برافراشتند و به رغم كوردلان سست عنصر و وابسته و به رغم رژیم غاصب و به رغم آمریكا و سرسپردگانش در منطقه ی عربی، خون در رگهای افسرده جهاد فلسطینی دمیدند و دشمن را كه با ساده اندیشی و خوش خیالی، مجاهدات حق طلبانه را پایان یافته می پنداشت زیر ضربات خود گرفتند.
اكنون آن مجاهد مؤمن و مخلص به شهادت كه آرزوی همه مبارزان خالص و صادق است نائل آمده است ولی اینجانب با قاطعیت اعلام می كنم كه این مرگ سرخ و افتخارآمیز، مایه اشتداد نهضت عظیم اسلامی در فلسطین خواهد شد و مظلومیت او مظلومان فلسطینی را در مجاهدت فی سبیل الله، راسخ تر خواهد ساخت.
ملت مبارز فلسطین محق است اگر خیانتكاران به آرمان فلسطین را چه آنان كه با روسیاهی تمام، خود را فلسطینی می شمارند و چه اعراب غیر فلسطینی، شریك جرم سران رژیم صهیونیستی در این جنایت و جنایات مشابه آن در گذشته بشمارد.
بی شك این آخرین جرم تروریستهای غاصب نخواهد بود ولی بی شك آن كه در نهایت به پیروزی قاطع می رسد جبهه حق ملت مسلمان و مبارز و مظلوم فلسطین خواهد بود.
اینجانب شهادت این مجاهد برجسته فلسطینی را به همه آحاد ملت فلسطین بویژه به سازمان مبارك جهاد اسلامی فلسطین و بالاخص به همسر و فرزندان و والدین و دیگر كسان و یاران وی تبریك و تسلیت می گویم.
والسلام علی جمیع عباد الله صالحین 
سید علی خامنه ای 
08/08/1374
نوع مطلب : فرهنگ دانشجویی، 
برچسب ها : فتحی شقاقی، شهید، انقلاب، اسلامی،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 14 شهریور 1392 11:33 ق.ظ
سلام
میگم این آدمو که خودش رو بی نام و بی وجود گذاشته چطوری از وجود ناوجود اسرائیل حمایت میکنه؟؟؟؟؟؟

نکنه روز قدس با من بوده و مرتد شده؟؟؟؟؟؟؟؟
سید
با شما بودن ظرفیت می خواد اخوی ...!!
چهارشنبه 30 مرداد 1392 12:36 ب.ظ
مطلب خیلی خوبی بود
یه جورایی منو تکون داد
یه زلزله ی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نمیدونم چند ریشتری ولی خب زیاد بود.......
خیلی خوشم اومد
ایشالله که در این راه موفق باشین
اینکه توش شکی نیست ما مسلونا تو هر کجای دنیا که باشیم پیروزیم علی الخصوص که ایرانی هم باشیم و......
یا علی(ع)
سید
ان شاءالله مهر تایید حضرت صاحب الزمان (عج) بر زندگی هایمان باشد...
چهارشنبه 30 مرداد 1392 12:13 ق.ظ
حضرت زهرا سلام الله علیها:

من اصعد الی الله خالص عبادته اهبط الله عزوجل الیه افضل مصلحته؛
کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد ؛ پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد.
بحار الانوار؛ ج 70 ؛ ص 249

التماس دعای فرج
یا مهدی
سید
یازهرا(س)
سه شنبه 29 مرداد 1392 10:06 ب.ظ
سلام
مطلب بسیار کامل و جامعی بود.
دست شما درد نکنه.
موفق باشید.
سید
سلام علیکم برادر ... حضورتون غنیمته
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر