تبلیغات
ارزشها در پرتو آزادگی نمایان می شود - انجمن علمی!(شاید قسمت اول)
 
ارزشها در پرتو آزادگی نمایان می شود
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : سید
پخش زنده حرم
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

در بازگشت فضول نیوز چند نکته باریکتر از مو وجود دارد که دوستان همه به آن واقفند ... 
بنابراین صحبت را کوتاه می کنیم ...

برای هر مجموعه ای هدفی تعریف شده وجود دارد ، وقتی یک موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی شکل می گیرد ، یا هدف ترویج علم و پیشرفت علمی و پژوهشی جامعه اسلامی را دنبال می کند که برای بانیانش باقیات الصالحات باشد یا هدف درآمدزایی را دنبال می کند که با دور هم جمع شدن تعدادی اساتید و کارکنان دنبال می شود. در هر مجموعه ای هم ممکن است افرادی باشند که با هدف اصلی همراه نباشند و کار خودشان را بکنند ، اما مهم نحوه برخود دست اندرکاران مجموعه با این افراد است ، خصوصا اگر بانیان با هدف اول این مجموعه ها را راه اندازی کرده باشند. 
اما بهتر است کمی با عملکردها و جهت گیری ها آشنا شویم و بدانیم روند کدام هدف را دنبال می کند . البته می تواند هر دو هم باشد ، یا هر کدام از اهداف دیگری را به خدمت خود در آورده باشد.
اما ....
بررسی عملکرد مسئولین نسبت به : 
اندر احوالات انجمن علمی!
قبلا معاونت محترم فرهنگی دانشگاه می فرمودند ، بودجه کارهای علمی موسسه از بودجه فرهنگی جدا بود(تاحدود سالهای 90) اما بعد از آن چه شد که انجمن وارد بودجه بندی فرهنگی شد ، جای بحث جدایی دارد. همان سالها به همین دلیل برنامه های زیادی از سوی انجمن برگزار می گردید که با هزینه های بسیار بالا و اغلب هم در قالبهای مشابه صورت می گرفت. مثل اردوهای بازدید خارج از شهر و بعضا استان ، جشن های فارغ التحصیلی و اخیرا هم نشریه رنگی فیدبک.

اردوهای مختلطی که بعضا اتفاقات افتاده درون آنها قابل توصیف و یا توجیه نیست ، یا جشن های فارغ التحصیلی ای که بدلیل معنویت بیش از حد فضا!! حتی فیلم آن نیز در اختیار شرکت کنندگان در خود جشن هم قرار نگرفت و یا نشریه ای که قرار بود در مقابل نشریه پالس بسیج دانشجویی موسسه علم شود ، مسائلی را پدید آورد که این ندا را در ذهن ها تداعی می کرد ، نکند بر تمام این جریانات سرپوش گذاشته می شود تا با گزارش دادن آنها اعتباری برای موسسه خریداری شود و به قیمت خون کردن دل حضرت صاحب الزمان (عج) و دانشجویان موسسه تقابلی با بسیج دانشجویی صورت گیرد و این مجموعه انقلابی را به انزوا بکشاند ، تا شاید صدای حق طلبی آنها به گوش بقیه دانشجویان نرسد.

به لطف خدا در مسئولین کسانی پیدا شدند که آنها نیز از اینگونه مسائل ناراضی بودند و در دوسال اخیر با رفتن برخی افراد از تیم سابق انجمن علمی و مدیریت اعمال شده در برنامه ها کمتر شاهد این مسائل هستیم. اما دغدغه ای دیگر وجود دارد ، آن هم اینکه یا باید خود مجموعه انجمن علمی که در انتخابات آن شک و شبهه هایی وجود دارد و در نوع برنامه ریزی آنها مسائلی هست ، تقویت شود و درست و پویا به فعالیت خود ادامه دهد ، که در حقیقت متن دانشجویان خود به دغدغه های علمی جامه عمل بپوشانند و یا این خلا با ورود مجموعه های دیگر دانشجویی پر شود . قطعا ورود معاونت آموزشی و پژوهشی مثمر ثمر هست اما کارساز نخواهد بود. باید کار به دست خود دانشجویان باشد با حمایت کامل مسئولین و البته نظارت کارآمد که شاهد مسائل قبل نباشیم. این یک هشدار جدی است که برخی مسئولین به خاطر یک جمعیت فرضا 400 نفری که با خانواده های مدعوین به این تعداد رسیده اند چشم خود را بر ارتکاب حرام های الهی ، نابود شدن شخصیت انسانی پسران و دختران دانشجو ، شکسته شدن حرمت دانش جویی ببندند و از طرفی هم به کسانی که دلسوزانه به دنبال تحقق نشاط و پیشرفت علمی در موسسه هستند بی توجهی شود و نقشی برای آنها در نظر گرفته نشود و یا از آن هم بدتر مثل قبل برخی مسئولین به دنبال منافع خودشان از این افراد سوءاستفاده کنند و بدتر از بد آنکه عده ای از اعضای انجمن از این سوءاستفاده برای خود پوششی درست کنند و به دنبال اجرای برنامه هایی باشند که اگر مسئولین وقت جسارت دارند فیلم جلسات رامنتشر کنند تا مشخص شود دقیقا چه اتفاقی افتاده است.

در کل دو سوال اساسی از مسئولین در رابطه با انجمن علمی موسسه وجود دارد ،
1- برای حضور دانشجویان در فضای علمی موسسه چه برنامه ای دارید؟
2- برای حرکت در چارچوب ارزشهای اسلامی و انقلابی در این مجموعه با برکت چه ساز و کاری اندیشیده اید؟

مسئله آخر هم اینکه برخی از مسئولین اخیرا شاید حدود 8 یا نه ماه پیش تا به حال می فرمودند انجمن علمی دفتر ندارد ، همان موقع نشریه دانشجویی پالس مطلبی راجع به دفتر انجمن علمی نوشت ، سوء تفاهم هایی برای برخی اعضای انجمن علمی پدید آمد که حل شد. حتی این متن نیز در حمایت از همه دانشجویانی است که به دنبال کار علمی در موسسه هستند و بعضا در مجموعه های بسیج دانشجویی و انجمن علمی هم عضو هستند ، اما باید خدمت این دسته از مسئولین عرض شود که تقریبا دو ماه بعد از در اختیار قرار گرفتن زیرپله ای فاز دو ساختمان موسسه به بسیج دانشجویی ، زیر پله ای دیگر هم به طرز اعجاب انگیزی!! به انجمن علمی تعلق گرفت(تا آن موقع و البته پس از آن جلسات انجمن عملی در دفتر امور دانشجویی موسسه برگزار می شد.)

و اما روز واقعه : 
یه روز به حضور اعضای هئیت نظارت بر موسسات آموزش عالی استان در موسسه مونده بود ، اتاق فعلی که روش نوشته انجمن انجمن علمی مربوط بود به انبار برقکار دانشگاه به اسم اس قاسم، بنده خدا وسایلش را داخل همین زیر پله می ذاشت ، گفتند آقا پاشو وسایلت رو جمع کن ، سریع. بنده خدا هم آلا خون بالا خون شد ، وسایلشو مثل کسایی که پول اجاره ندادن ریختن تو راهرو کارگاهها ، یک کاغذ نوشتن که روش نوشته بود: انجمن علمی

اتاق تمیز شدو یه میزم گذاشتن داخلشو کلیدشم دادن به مسئول انجمن علمی ، آقا این اتاق شمو....
بندگون خدا اومدن یکمی این برو اونبر کردنو رفتن ، خدا خیرش بده ، آدم خوبی بود ، مسئول انجمنو میگم... خلاصه روز نظارت اومدن در دفتر بسیج کلی حرف که آقا ما بسیج داریمو از ای حرفا که احتمالا خودتون بهتر می دونین ، بعد گفتن آقا اینم اتاق انجمن علمی ، کلیدش دست بچه هاست و اونا هم نیومدن ، در نتیجه در بستس، خلاصه گفتن اون که بسیجه لابد اینم همونطوریه دیگه ، رفتن ... خلاصه به خیر گذشت برا بعضی ها
بعد ها یکی از مسئولین می گفتند ، اونجا رو که ما برای این هیئت نظارت درس کرده بودیم که اونم رفتن ، ما که اتاق انجمن نداریم ، که ؟؟!!!
خلاصه ته داستان ما نفهمیدیم اتاقو به کلاس دوستان انجمنیمون نخورد یا کلا در نظر آقایون نبود که هنوزم خالی افتاده ،
 هر وقت بگی انجمن اتاق داره میگن نداره ، کو ، کجاس ، به ما نشونش بدید ، هر وقت بگی بابا حالا که خالیه بدید به ما نمیبینید جا نداریم؟؟!!!، میگن اونجا که اتاق انجمنه ، ما سر از کارشون در نیاوردیم ، در این جور موارد می شه گفت :
ان شاءالله خیره
این متن ممکن است تکمیل تر شود
نوع مطلب : فضول نیوز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 7 آذر 1392 09:12 ق.ظ
سلام علیکم
بالاخره تسخیر میشه
سید
سلام علیکم ... اعطا میشه برادر!!
چهارشنبه 6 آذر 1392 01:53 ب.ظ
سلام
آاااااااااااااای گفتی سید!!!!!!!!!
ما کلا هر چی گشتیم این انجمن علمی ها رو ببینیم یا خروجی ازشون بگیرم خوردیم به یه در بسته که روش نوشته شده بود انجمن علمی...
ستاره سهیل ی هستن واسه خودشون
شاید بالاخره ما هم یه روز انجمن علمی دار شدیم شاید...
من گشتم نبود نگرد نیست داداش...
سید
سلام علیکم ... صد البته!
یکشنبه 3 آذر 1392 08:52 ب.ظ
سلام علیکم
آقا انشاالله که خیره >!!!!
سید
سلام علیکم ... ان شاءالله
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر